Normalleşme Sürecinde Müze ve Örenyerlerinde Alınacak Tedbirler ve Müze açılış Kapanış Saatleri

Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan Koronavirüs salgınının toplum sağlığına tehdit oluşturmaması amacıyla Bakanlığımıza bağlı müze ve örenyerleri geçici olarak ziyarete kapatılmış olup söz konusu virüs tehdidinin toplum sağlığıaçısından oluşturduğu risk durumunun giderek azalması üzerine normalleşme süreci kapsamında 1 Haziran 2020 tarihinden itibarenyeniden ziyarete açılmalarına karar verilmiştir.

Bu süreçte, aşağıdaki linkte isimleri belirtilen müze ve örenyerleri ziyarete açık bulundurularak, belirlenen maksimum ziyaretçi sayısı ve ortalama ziyaret sürelerineuyulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ziyaretçilerin güvenliği açısından sosyal mesafe ve maske kullanımı kurallarına titizlikle uyulması sağlanacaktır.

Ayrıca, koronavirüs salgını sebebi ile dar ve sıkışık mekanlar barındırdığı için ziyaretçi sirkülasyonu ve sosyal mesafe kuralları açısından risk oluşturacağı gerekçesi ile kapalılık durumu devam edecek olan müze ve örenyerleri listesi de aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Normalleşme sürecinde Müze ve Örenyerlerinin açılış kapanış saatleri su şekildedir. 

Müzeler             Açılış 10:00 - Kapanış 17:00

Örenyerleri       Açılış 10:00 - Kapanış 19:00


Ziyarete Açılan Müze ve Örenyerleri

Ziyarete Kapalı Müze ve Örenyerleri