Çankırı Müzesi


ÇankırıMüzesi 16 Mayıs 1972’de kurulmuştur. 100. Yıl Kültür Merkezi Binasınınyapılmasıyla Müze Kültür Merkezi Binasının yapılmasıyla Müze Kültür Merkezibinasının 2. Katına 23 Ağustos 1981 yılında taşınmış ve halen bu binada hizmetvermektedir. Müzede Neolotik, Kalkalotik, Eski Tunç, Hitit, Frig, Helenistik,Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait eserler sergilenmektedir.Müzenin 2485 adet Arkeolojik, 1283 adet Etnografik, 16171 adet te sikke olmaküzere toplam 19939 adet eseri bulunmaktadır. Eserlerin Çoğunluğu Müzenin yeriuygun olmadığından sergilenememektedir. Müzenin bir bölümünde Paleontolojiseksiyonu bulunmaktadır. Ayrıca İlimizde bulunan eski Adliye Binası Müze Binasıolarak düzenlenmektedir. Restorasyon çalışmaları tamamlandığında Müze yenibinasına taşınacaktır.Müzekart

MÜZEKART +

Müzekart sahipleri bu tesisi bir yıl içinde ücretsiz olarak 2 kez ziyaret edebilir. MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müzekart +

MÜZEKART YENİ YIL

En güzel hediye MüzeKart! Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müze / Örenyeri Genel Bilgiler
Konum
ŞehirÇANKIRI
DurumPazartesi günleri kapalı
Kapalılık NedeniKapalıdır. Tadilat bakım onarım
Tatil Günleri
Giriş Ücreti Ücretsiz
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi09:00 - 19:00
Kış Dönemi09:00 - 17:00
Hizmetler
Müzekart SatışVar
Geçici Müzekart Var
Sesli RehberlikYok
Müze Mağazası Yok
Otomat Yok
Cafe Yok