Tarih Sanat Müzesi

İzmir Arkeoloji Müzesi’nin teşhir kapasitesinin dolması sebebiyle, İzmirBüyükşehir Belediyesi tarafından Kültürpark’taki eski müze binası ve yanındakiiki bina yeniden onarılarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilmiştir.Toplam 13.320 m2 alan içinde yer alan müze 2004 yılında açılmıştır. Üç ayrıbina ve bölümden oluşan müzedeki bölümler: Taş Eserler Bölümü, Seramik EserlerBölümü ve Kıymetli Eserler Bölümü’dür. Taş Eserler Bölümü’nde İzmir ve yakınçevresindeki ören yerlerinden heykeller, kabartmalar sergilenmektedir. İkikattan oluşan bu bölümde; Arkaik, Klasik, Helenistik ve Roma dönemlerine aitheykeltıraşlık eserleri ile mimariye bağlı plastik eserler sergilenmektedir. SeramikEserler Bölümü; iki kattan oluşmaktadır. İzmir çevresindeki Prehistorik yerleşimlerden,Bizans Döneminin sonuna kadar olan buluntular ve seramik parçalarısergilenmektedir. Kıymetli Eserler Bölümü’nde çeşitli dönemlere ait kandillerve figürinler, cam eserler, bronz eserler, hazine odası ve sikke teşhirleri yeralmaktadır.


Müzekart

MÜZEKART +

Müzekart sahipleri bu tesisi bir yıl içinde ücretsiz olarak 2 kez ziyaret edebilir. MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müzekart +

MÜZEKART YENİ YIL

En güzel hediye MüzeKart! Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müze / Örenyeri Genel Bilgiler
KonumKültür park içi, Montrö Kapısı.
ŞehirİZMİR
Tatil Günleri
Giriş Ücreti 10 TL
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi08:00 - 19:00
Kış Dönemi08:30 - 18:00
Hizmetler
Müzekart SatışVar
Geçici Müzekart Var
Sesli RehberlikYok
Müze Mağazası Yok
Otomat Yok
Cafe Yok