Kilis Müzesi


Kent merkezinde, tarihi Neşet Efendi Konağı’nda hayat bulanKilis Müzesi 20 Haziran 2012’de resmi olarak açılmıştır. Kilis Müzesi’nde,kentin tarihi ve kültürel zenginlikleri sergilenmektedir. 900 eserin muhafazaedildiği müze, iki bölümden oluşmaktadır. Neşet Efendi Konağı’nın giriş katıArkeoloji Seksiyonu olarak tanzim edilmiştir. Kilis’te kazısı sürdürülen OylumHöyük kazılarında ele geçen buluntular bu bölümdeki üç oda ve bir salondakronolojik olarak sergilenmektedir. Kilis’in kültürel zenginliklerininsergilendiği Etnoğrafya Seksiyonu ise müzenin 1. Katında yer almaktadır. Bukatta eyvanla birlikte, bir hole açılan altı mekanda geleneksel kıyafetler,Kilis’e özgü el sanatları ve çeşitli aksesuarlar mankenler eşliğinde teşhiredilmektedir.Müzekart

MÜZEKART +

Müzekart sahipleri bu tesisi bir yıl içinde ücretsiz olarak 2 kez ziyaret edebilir. MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müzekart +

MÜZEKART YENİ YIL

En güzel hediye MüzeKart! Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müze / Örenyeri Genel Bilgiler
Konum
ŞehirKİLİS
DurumKapalıdır.
Kapalılık Nedeni
Tatil Günleri
Giriş Ücreti Ücretsiz
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi09:00 - 19:00
Kış Dönemi08:00 - 17:00
Hizmetler
Müzekart SatışVar
Geçici Müzekart Var
Sesli RehberlikYok
Müze Mağazası Yok
Otomat Yok
Cafe Yok