Antalya Müzesi
Antalya Müzesi, 1922 yılında öğretmenSüleyman Fikri Erten tarafından 1. Dünya savaşından sonra bölgeye gelen işgalgüçlerinin yağmasından kurtarılan eserlerin korunması amacıyla kurulmuştur. İlkolarak Kaleiçi’nde bulunan Alaaddin Cami’de daha sonra Yivli Minare Cami’de yeralan Müze, 1972’de bugünkü binasına taşınmıştır.

Antalya Müzesi bugün 30.000 m2’yikaplayan, 14 sergi salonu ile heykel ve değişik eserlerin sergilendiği açıkteşhir alanları ve bahçeden oluşmaktadır.

İnsanlık tarihine kesintisiz tanıklık etmişAnadolu topraklarının en zengin geçmişe sahip köşelerinden biri olanAntalya’nın sınırları içerisinde yer alan üç antik kültür bölgesi Likia, Pamphyliave Pisidia’nın önemli bir bölümü Antalya Müzesi’nin sorumluluk alanınıoluşturur.Müzekart

MÜZEKART +

Müzekart sahipleri bu tesisi bir yıl içinde ücretsiz olarak 2 kez ziyaret edebilir. MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müzekart +

MÜZEKART YENİ YIL

En güzel hediye MüzeKart! Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz MüzeKart ile tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart Alın

Müze / Örenyeri Genel Bilgiler
KonumAntalya Müzesi Müdürlüğü Konyaaltı Caddesi No: 88 07050 / ANTALYA
ŞehirANTALYA
Tatil Günleri
Giriş Ücreti 55 TL
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi08:30 - 19:00
Kış Dönemi08:30 - 18:00
Hizmetler
Müzekart SatışVar
Geçici Müzekart Var
Sesli RehberlikVar
Müze Mağazası Yok
Otomat Yok
Cafe Yok